Příspěvky a připomínky: j.tomiska@gmail.com. Aktualizace minulá: 14. 1. 2018 17:21:43, poslední: 15. 1. 2018 20:15:10.

Zde nyní najdete léta minulá: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 nebo přímo v "Kalendáři" níže.

"Naše" rozhledny:


Vlčí hora

Dymník

Vápenný vrch
(dříve Maškův)
plánovaná

Pro nové čtenáře:
Kalendář: po ťuknutí na akci v kalendáři se Vám otevře menší podokno s dalšími informacemi. Kalendář na rok 2017 v klasické verzi i ke stažení ve formátu pdf např. pro tisk je zde.
Album fotografií: při zobrazení obrázku z alba můžete na počítači stisknout pravé tlačítko myši a z nabídky vybrat, mezi jiným, zobrazení vekého obrázku na displej nebo jeho uložení na počítač. Na tabletu podobně, jenom podržíte na obrázku prst.

Aktuálně

Cestovatelské večery v pivovaru Falkenštejn


Program všech večerů si můžete stáhnout po ťuknutí na obrázek vlevo. Všechny akce jsou také v klubovém kalendáři.


17. 1. 2018 Povídání o Patagonii
Náš kamarád a člen klubu Šebestián Šulc bude v pivovaru Falkenštejn při první přednášce v letošním roce povídat o svých zážitcích z putování po Patagonii. Můžeme se těšit na poutavé vyprávění, postřehy že života místních i hezké obrázky.
Začátek v 18.00.

8. 5. 2018 Mezinárodní sraz ke 100. výročí založení České republiky a ke 130. výročí založení KČTAkce je součástí projektu „Mezinárodní sraz ke 100 letům republiky a 130 letům KČT“ podpořeného Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa.

Zodpovídá:
Václav Hieke, tel.: 412 383 129, 728 732 877, email hiekev@cbox.cz
Jan Douda, tel.: 412 383 687, 721 516 312, e-mail: jandouda@seznam.cz


10. – 13. 5. 2018 Setkání s kamarády z Práznovců ve slovenské Skalici
Jako první se s akcí do kalendáře pro rok 2018 ohlásili naši kamarádi ze slovenských Práznovců. Setkáme se s nimi ve Skalici, což je hezké městečko necelých 8 km vzdušnou čarou od Hodonína.
Ubytování je zajištěné pro maximálně 20 osob v chatě Amor ve Zlatníckej doline, odkaz na stránky zde. Cena ubytování s polopenzí je 18€ na osobu + poplatek městu 0,50€ na osobu a noc.
Předpokládá se, že pojedeme auty.
Zájemci, hlaste se prosím co nejdříve Mikuláši Peterkovi na email mikulas.peterka@seznam.cz nebo tel.: 602 482 239.


16. 6. 2018 Pohádkový les – 33. ročník
Start: 8.00 až 10.30 - náměstí Krásná Lípa (hotel Lípa)
Cíl: 15.00 Krásná Lípa, náměstí
Trasy: 2 a 7 km
Bude připraveno 24 pohádkových stanovišť a 80 pohádkových bytostí. Na jednotlivých stanovištích bude pro účastníky připraveno zabavení formou dovedností, soutěží a poznávání.
Trasa 2 km povede rozkvetlým městským parkem a bude na ní 8 pohádkových stanovišť. Trasa 7 km povede městským parkem a po zpevněných lesních cestách poblíž Krásné Lípy. Bude na ní celkem 24 pohádkových stanovišť. Obě trasy jsou vhodné i pro doprovod s kočárky.
Na náměstí bude současně probíhat hodnotný kulturní program, městský jarmark, festival dechových souborů. Součástí bude i vyhlášení vítězů tradiční soutěže o nejlepší bábovku.
V 15.30 bude vyhlášení soutěže o nejlepší pohádkovou bytost.
Členové KČT budou mít slevy na startovné a mapy. Pojištění člena KČT. Turistická známka.
Zodpovídá: Mikuláš Peterka, tel.: 602 482 239 nebo email mikulas.peterka@seznam.cz.

Jedná se o největší kulturní akci roku v Krásné Lípě, ale i největší turistickou akci v celé naší Ústecké turistické oblasti. Potřebujeme již více než 150 pořadatelů. Žádáme proto širokou veřejnost o pomoc při této akci. Zvažte prosím své možnosti účasti na této akci, ať již přímo jako pohádkové bytosti či jako výpomoc na startu, výpomoc na jednotlivých stanovištích pohádkových bytostí s razítkováním (bez kostýmu) nebo výpomoc v cíli. Vše za finanční odměnu. Je možné zprostředkovat i levné vypůjčení kostýmů. Všichni se prosím přihlaste Mikuláši Peterkovi, viz výše.
Startovné nebudeme zvyšovat, zvyšovat chceme pouze kvalitu akce a doprovodného kulturního programu. Startovné bude 30,-Kč/osobu pro děti i dospělé. Přihlášený doprovod kočárků bude mít účast zdarma, stejně tak jako členové KČT s platnou turistickou známkou.
Děti obdrží v cíli dárky v hodnotě větší než startovné!


10. – 12. 8. 2018 Skalními hrádky – 36. ročník
Start: od 16.00, průběžně od pátku, T-klub u sídliště Krásná Lípa.
16.00 – Krásná Lípa náměstí.
Trasy: od 4 do 100 km.
Tradiční třídenní pochody krásnou přírodou Českého Švýcarska, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory. Pro účastníky je zajištěno ubytování, mohou plnit podmínky odznaku IVV., 200 oblastních odznaků Labské pískovce, Krásnolipsko a Köglerovu NS. Skalní hrádky jsou zařazena od roku 2017 do Desítky.
Součástí pochodu je možnost cykloturistiky a plavání, pořadatel připravuje i další aktivity. Od pátku do soboty pořadatel zajišťuje pro účastníky možnost občerstvení. Na páteční večer kulturní program.
Pojištění člena KČT. Turistická známka. Pořadatel: KČT, odbor Krásná Lípa, Jiří Pavlík, Rooseveltova 565/8, 40746 Krásná Lípa, tel.: 732 630 408.


Již proběhlo
12. – 14. 1. 2018 Nejsevernější zimní stanování u Vlčí hory, 36. ročník
Fotografie:
Romana Smity Jitky Štraubové A ledopády
bez ledu
Jana Tomišky

Na Kamennou Horku se na 36. ročník Nejsevernějšího zimního táboření sjelo 33 táborníků ze všech koutů naši země. Tradiční místo v okolí Vlčí hory byli pořadatelé pro absenci jakéhokoliv zázemí již v loňském roce nuceni změnit. Nové tábořiště, které je na základně ČSOP na Kamenné Horce, je s výhledem na dominantní Vlčí horu velmi dobrou náhradou. Počasí, připomínající pozdní listopad, provázelo účastníky až do nedělního rána.
Od pátečního odpoledne průběžně přijíždějící účastníci věnovali večer společnému posezení při kytaře. Sobotní den byl věnován vedenému výletu do málo známého okolí, nebo individuální turistice. Hlavním večerním programem byla přednáška otce a syna Habrových o Srí Lance. Po přednášce přišly ke slovu opět kytary a zpěv. Táborníky čekala lehce mrazivá noc a probuzení do jiskřivého rána s výhledem na ojíněný vrchol Vlčí hory. Všichni ocenili bohatý sortiment občerstvení a servis pořadatelů.
Malá statistika:
Jednu noc tábořilo 18 stanujících, teplota -1°C, dvě noci 33 stanujících, teplota -9°C. Bylo postaveno 14 stanů, sněhová pokrývka žádná. Nejvzdálenějším učastníkem byl Tomáš Konečný z Olomouce, nejstarším Petr Zvolenský ročník 1940 z Litoměřic a nejmladším účastníkem byl Maxík Zahradníček ročník 2014 z Petrova Prahy-západ.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci celé akce.
Václav Hieke

1. 1. 2018 Novoroční výstup na Vlčí horu a Křížová hora
Fotografie:
Václava Hiekeho Zdeny Churáčkové Jana Tomišky

Již tradičně jsme se sešli před polednem na náměstí v Krásné Lípě, abychom novoročním pochodem přivítali ten letošní rok – 2018. Tentokrát se nás na náměstí sešlo 30 lidí a 10 psů. Slušná účast. Svou účastí nás podpořili senátor Zbyněk Linhart, paní Ivana Preyová, ředitelka školy a nám všem dobře známý Jan Eichler, předseda krajského výboru KČT.
Podle Mikšovy instrukce jsme zanedbatelnou chvilku počkali na Lenku Lankašovou, která přijela vlakem a díky výborné fyzické kondici to stihla na náměstí v rekordním čase, takže zdržení bylo prakticky nulové. A můžeme vyrazit! Vedením je pověřen Honza a ve značně neuspořádaném útvaru vyrážíme směr Vlčí hora. Po cestě nabalujeme další poutníky cesty chtivé a na Sněžné u kapličky s betlémem už nás bylo požehnaných 36 nadšenců.
Asi tak po hodince a půl už nás na rozhledně vítá náš předseda Vašek Hieke krátkým přáním do Nového roku. Několika větami se připojili i pánové Eichler a Linhart. V průběhu proslovů se úlohy "servírky" bravurně zhostila Zdenka a nalila pro všechny Lužickou bylinnou. Následoval hromadný přípitek s pochvalným mručením nad dobře vychlazeným mokem. Došlo i na tzv. Mikšovky, které mi Jitka předala při cestě z Kytlic. Následovala další řada přípitků a drobné občerstvení ze zásob přítomných známých i neznámých přátel. Asi největší úspěch měla Lenka se svou skutečně vychytanou sestavou – klobása, moravské uzené, chleba a kyselé okurky. To byl hukot, po chvilce zely krabičky prázdnotou. V dané chvíli neskutečná dobrota a inspirace pro příště. "Cukroví nechme doma, ale klobáskám a okurčičkám dejme zelenou!"
Nesmím opomenout nádherné počasí a neskutečné výhledy na Jizerky, Středohoří, stolové hory v Německu, no prostě bylo se čím kochat. Po uklizení prostoru věže byl zahájen většinou individuální sestup do obce Vlčí Hora na autobus anebo do hospůdky Vlčárna na oběd a na kus řeči.
Celkově až nečekaně krásné zahájení nového roku vedlo k naprosté spokojenosti všech zúčastněných. Vašku a výbore - díky!
Standa Leš